Zootehnie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Zootehnie

Forum de batut campii pe zootehnie. Uneori pertinet...alteori pe langa...uneori cu scop...alteori fara...uneori din pasiune...alteori din plictis...
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 hheellpp!!!

Go down 
2 posters
AuthorMessage
monstering




Posts : 1
Join date : 2012-03-25

hheellpp!!! Empty
PostSubject: hheellpp!!!   hheellpp!!! Icon_minitimeMon Mar 26, 2012 12:09 am

buna ! As dorii sa cumpar ,de inceput 10 vaci. am unde sal predau cu 1,6 ron/litru , dar sant nou in domeniu si as dori un mic ajutor, mai pe babeste daca se poate sa inteleg si eu Smile . am sunat la fabrica respectiva sa intreb daca imi preia laptele si la ce pret, si m-au intrebat daca am cota de lapte , la care am raspuns ca nu ,ne stind la ce se refera.pe mine mar interesa o descriere completa la pasi pe care trebuie sa le parcurg sa pot fi in regula:
cum ar fi un raspun m-ai taranesc daca se poate sa ma ajute careva fara lincuri Smile

sa presupunem ca miam luat cele 10 vaci (exeplu) , apoi contactez un veterinar care isi face treaba ...... ( mai exact ce) ; apoi ma inregistrez la primarie cu vacile sa platesc un impozit pe an ( ma gandesc)......; apoi cum fac sa obtin cota de lapte ,1 intru pe sait-ul apia si descarc vreun formular ? si care ? si cum?
find persoana fizica, trebuie sa imi fac firma ? iar transportul trebuie sa-l fac eu ,am gasit pe net dacie papuc cu rezervor de 900/l cu racire NOU! , imi trebuie si avize de transport ,una ,alta cum le obtin daca da ....... ;daca am omis ceva ........
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 582
Join date : 2008-10-01

hheellpp!!! Empty
PostSubject: Re: hheellpp!!!   hheellpp!!! Icon_minitimeMon Apr 09, 2012 9:32 am

Salut si bine ai venit la noi pe forum!

Daca vrei sa incepi un business in domeniul asta, iti recomand sa incepi cu o vizita la Agentia de Consultanta Agricola din Judetul tau.
Acolo vei afla destule pentru inceput. Nu te baza pe un forum, du-te direct la sursa si te asteptam cand intampini ceva probleme tehnice!

Mult succes!
Back to top Go down
https://zootehnie.forumotion.com
 
hheellpp!!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Zootehnie :: Diverse :: CRESTEREA ANIMALELOR IN SISTEM GOSPODARESC-
Jump to: